Page contents

Güzin Kırsaçlıoğlu Hakkında

Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu 1970 yılında, Ankara’da doğmuştur. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1993 yılında açtığı butik muayenehane ile Dental Estetik Center ‘ın ilk temelleri atılmıştır. Bugün Dental Estetik Center bünyesinde birçok branşı barındıran 98 ülkeden hasta kabulü sağlayan bir dünya kliniğidir.
Serbest çalışmalarına akademik kariyer eklemek maksatlı , New York University, School of Dentistry 2011-2012. New York Üniversitesi ‘de Estetik Diş Hekimliği üzerine master yapmıştır. Master tezi ”Bonding ajanları” üzerinedir.

Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu, meslek hayatında edindiği tecrübeler sonucu asistanların diş kliniklerinde ne kadar önemli ve destekleyici olduklarını görmüştür. Yurtdışında çok sayıda önemli kliniği ziyaret etmiş ve bu konuda pek çok asistanlık eğitimi düzenlemiş sektörde farkındalık yaratmaya çalışmıştır.
Çok sayıda diş hekimi asistanı bu programlardan yararlanmıştır.

Üyesi olduğu uluslararası dernek ve kuruluşlar şöyledir: American Dental Association (ADA), European Academy of Esthetic Dentistry (EAED), European Association for Osseointegration (EAO) and American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD)

Güzin Kırsaçlıoğlu’nun lisans üstü eğitimi sadece diş hekimliğiyle sınırlı değildir. Aynı zamanda “PAUL MEYER” liderlik ve yönetim, NLP, yaşam koçluğu, iletişim ve işletme eğitimleri almıştır. Bu eğitimler ve 28 yıllık tecrübenin sonucu olarak; klinik yönetimi ve doktor-hasta ilişkisi alanlarında diş hekimleri ve diş hekimi asistanlarına eğitim vermektedir. .
Aktif olarak sivil toplum örgütleriyle çalışmakta ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. Kagider, Kaisder ve Genç Girişim Yönetişim Derneği aktif üyesidir.
Diş hekimliği ve iletişim alanlarında, birçok dergi ve gazetede makaleleri yayınlanmıştır, ayrıca TV programlarında da yer almıştır.

Köy okullarındaki çocuklara gönüllü olarak ağız ve diş sağlığı eğitimleri vermektedir. Çocuklarla olan çalışmaları çoğunlukla önleyici diş ve ağız bakımı üzerinedir.
Klinikteki uygulamalardaki Bütüncül yaklaşımı ile Estetik Diş hekimliğinin birleşimi olan EMOTİONAL DENTISTRY ( duyusal diş hekimliği) konseptini sunum haline getirip New York Üniversitesin ‘de Lecture olarak sunmuştur. Ardından kadın diş hekimlerinden olan DİVAS İN DENTISTRY grubunda da bu sunumunu tüm dünyadan katılan diş hekimlerine aktarmıştır. Aynı sunum talep üzerine DUBAİ , GÜRCİSTAN ve İSTANBUL’ da uluslararası kongrelerde sahne bulmuştur.
Güzin Kırsaçlıoğlu evli ve bir çocuk annesidir.