İmplant

VİDALI İMPLANT ÜSTÜ DİŞLER NEDİR?

Teknolojide meydana gelen gelişmelerin diş hekimliği bünyesine katılmasıyla implant üstü hazırlanan dişler yapılış tekniğine, kullanılan materyale, uygulanma çeşidinden implant-protez bağlantısına kadar pek çok farklı değişkene göre çeşitlilik göstermektedir.

İmplant üstü hazırlanan protezlerin implant-protez bağlantısının hazırlanan proteze uygun vidalarla sağlandığı protezlere vidalı implant üstü protezler denir.

İMPLANT ÜSTÜ PROTEZLERDE VİDALI DİŞLERİ NEDEN TERCİH EDİYORUZ?

Siman dediğimiz yapıştırıcı bir ajan kullanarak implant üzeri parçaya yapıştırdığımız dişler, özellikle kemikte meydana gelen yıkımın fazla olması sebebiyle implantın derinde kaldığı durumlarda ne kadar hassas bir şekilde çalışılsa da kullanılan yapıştırıcıların tamamen dokulardan temizlenebilmesi her zaman mümkün olmayabilmektedir.

Gözden kaçan, hissedilmeyen yapıştırıcı artıkları, implant çevresindeki dokulara zarar verebilmektedir. Vidalı protezleri kullanarak bu riski ortadan kaldırmış oluyoruz.

Vidalı protezlerin destek implantlar üzerine sabitlenmesi ve çıkarılmasındaki kolaylık protezlere veya implant çevresindeki dokulara müdahale etmeyi çok kolaylaştırmaktadır.

Protezde zaman içinde oluşabilecek herhangi bir sorunda (porselende kopma, kırılma vb.) protezler vidalardan sökülerek rahatlıkla çıkarılarak tamir edilebilmekte tamiri mümkün değil ise kolayca yenilenebilmektedir.

Vidalı dişler kolay sökülüp takılabilmeleri sayesinde ağızdan çıkarılarak altlarının temizlenebilmesine olanak sağlamaktadırlar.

VİDALI DİŞLERİ KULLANMAK MALİYETİ ARTTIRIR MI?

Kullanılacak sisteme göre değişkenlik göstermekle birlikte genelde vidalı dişler ekstra bir maddi yüke sebep olmazlar. Bazı özel durumlarda kullanılabilecek ara parçaların olması durumunda hekiminiz durumu öngörüp değişiklik olabilecek durumun bilgisini sizinle paylaşacaktır.

VİDALI DİŞLER HER ZAMAN UYGULANABİLİR Mİ?

Her tedavide olduğu gibi vidalı implant uygulamalarının da sınırları bulunmaktadır. Her bireyin ağız yapısı ve uygulanacak tedavi seçeneği kişiye özel olacağından bu sorunun en doğru cevabı gerekli görüntüleme yöntemleri ve ağız içi muayenenin hekiminiz tarafından değerlendirmesi sonucunda netlik kazanacaktır.

RANDEVU TALEP FORMU