Page contents

Dijital Diş Hekimliği

BİR GÜNDE DİŞ KONSEPTİ NEDİR?

Temelde bir günde diş konsepti, dişlerini kaybetmiş veya o seansta kaybedecek hastalarımızı, saatler içinde dişlerine kavuşturup kliniğimizden uğurladığımız tedavi prosedürüdür.

BİR GÜNDE DİŞ KONSEPTİ HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR?

Bir günde diş konsepti, hastalarımızın var olan tek dişinin kaplanmasından tamamen dişsiz hastalarımızın bir günde tüm dişlerine kavuşmasına kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

BİR GÜNDE DİŞ KONSEPTİ NASIL UYGULANIR?

Bu konsepti birkaç seçenek olarak ele almak anlatmak açısından daha kolay olacaktır.

1- Ağzında dişi veya eski sabit protezi olan hastalar

Bu hastalarımızda önce tedavi edeceğimiz dişleri eski kaplamaları uzaklaştırarak ya da dişi aşındırarak yeni proteze hazır hale getiriyoruz. Hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra ağız içi tarayıcılar ile dijital ölçü alarak sanal 3 boyutlu bir model ele ediyoruz. Dijital bir yazılım kullanarak hazırlayacağımız protezlerin tasarımlarını yapıyoruz. Daha sonra kliniğimizde bulunan kazıma cihazlarını kullanarak tasarladığımız kaplamaların üretimini sağlıyoruz. Bitirme ve renklendirme işlemlerini tamamladıktan sonra protezleri hastalarımızın ağzına yapıştırarak tedavimizi tamamlıyoruz.

2- Bir veya birkaç diş eksiği bulunan hastalar

Bu hastalarımızda önce eksikliği nasıl gidereceğimizi planlıyoruz. Eğer köprü şeklinde sabit bir protez ile tedavi edeceksek tedavi protokolümüz dişli hastalarla aynı süreci kapsıyor.

Dişsizliği implant uygulaması ile tedavi edeceğimiz hastalarımızda ise önce implantlarımızı yerleştiriyoruz. Bu aşamada dijital olarak hazırlanan cerrahi plaklar bize yardımcı olarak süreci kolaylaştırabiliyor. Daha sonra dijital tarama parçalarını kullanarak dijital ölçümüzü alıp üretim aşamasına geçiyoruz. Ve birkaç saat içinde protezlerimizi implantlara vidalayarak tedavimizi tamamlıyoruz. Bu uygulamada vidalı protezleri tercih ederek yapıştırıcı artıklarının implant etrafına bulaşıp kemik yıkımına sebep olma ihtimalini ortadan kaldırıyoruz.

3- Tamamen dişsiz veya tamamen dişsiz kalmaya aday hastalar

Bu hastalarımızda bu konsepti uygulamak için bir ön hazırlık yapıyoruz. İmplant uygulamasından önce muayene günümüzde hastalarımızdan bir ölçü ve kapanış kaydı olarak cerrahi bir plak ve geçici bir protez hazırlıyoruz. Daha sonra operasyon günü çekilmesi gereken dişler varsa çekip, implantlarımızı bir cerrahi plak yardımıyla yerleştirip, protezimizi implantlar üzerine vidalayarak tedavimizi tamamlıyoruz.

BİR GÜNDE DİŞ KONSEPTİ İLE TEDAVİDE NE AMAÇLANIR?

Bu protokolü kullanarak hastalarımızın dişsiz geçirdiği zamanı saatlere indirgeyerek, ara seansları ortadan kaldırıyoruz. Bu sayede hastalarımızın klinikte geçirdiği zamanı azaltıp, geri kalan hayatları için daha fazla zaman ayırmalarını amaçlıyoruz.

RANDEVU TALEP FORMU