Page contents

DT İrem Sena Divanlıoğlu Hakkında

Dt İrem Sena Divanlıoğlu 1997 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tarhuncu Ahmet Paşa İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini ise Fethiye Kemal mumcu Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2014 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı eğitimini 2019 senesinde tamamladı.

Üniversite eğitimi süresince ulusal ve uluslararası kongre ve seminerlere katılmıştır. Mesleğine ve hastasına olan saygısı lisans eğitimine ek olarak mezuniyet sonrası kurslara yönelmesini sağlamıştır. İlk özel klinik çalışmalarını yoğunlukla kanal tedavileri ve kompozit dolgular üzerine yapmış, protez anlamında çeşitli restorasyonlar için farklı kesim yöntemlerine, farklı materyallere ilgi duymuştur. Arka dişlerde yaptığı estetik dolgulardan sonra “Smile Design” (gülüş tasarımı/estetiği) alanına yönelmeye başlamıştır. Güncel olarak estetik ve dijital diş hekimliğinde eğitimler alma ve kendini bu yönde geliştirme yoluna gitmektedir. Dijital diş hekimliğine tam entegrasyon sağlayıp “same day dentistry” dahilinde bir günde tamamlanacak diş tedavileri ile hastalarına, dünya vizyonda sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

İlk baktığı hastadan bu yana doğal biyolojik yapıyı maksimum korumayı ve kaybedilen dokuları orijinale en yakın şekilde yerine koymayı hedefleyerek çalışmıştır. Bu yönde daha da hassas davranmak istediği için klinik çalışmalarına artık loupe ve zaman zaman mikroskop büyütmesi eşliğinde devam etmektedir.

Mezuniyetten hemen sonra diş hekimliği korkusu (dental fobi) üzerine çalışmış, hasta ve insan psikolojisini daha iyi anlayabilmek, hastalarına daha rahat ve konforlu hissettirebilmek adına altı aylık bir hipnoz eğitimi almış ve bunun sonucunda sağlık bakanlığı onaylı “Hipnoz Uygulayıcısı” ünvanını almıştır. Bunun dışında katıldığı mesleki kurslar, kongreler ve seminerler şu şekildedir: Diastemaların direkt estetik restorasyonları, Yeni nesil döner eğeler ile konservatif kanal genişletme ve Apeks bulucuların dili, Planlamadan bitim aşamasına implant üstü sabit protezler, Tam dişsiz olgular için implant üstü sabit ve hareketli protezler, İmplantolojide planlama ve pratik çözümler, Botoks ve dermal dolgu eğitimi, ADO 3. öğrenci Sempozyumu. 11. TDB ulusal öğrenci kongresi, Başkent Üniversitesi 3. ulusal öğrenci kongresi, TDB 24. Uluslararası diş hekimliği kongresi, Diş hekşmliğinde hipnotik iletişim semineri, İZDO 26. ve 27. Uluslararası bilimsel kongre ve semineri.

Sosyal olarak üniversiteye girdiği günden itibaren bir çok hobi denemiş, aktif olarak 2015’den bu yana tango, 2018’den bu yana ise snowboard ile ilgilenmeye devam etmektedir. Kendine iyi bir okuyucu olma hedefi koymuştur ve diş hekimliği ile ilgili kitaplar dışında dünya klasikleri, kişisel gelişim ve psikoloji ile ilgili kitaplar okumaktan hoşlanmaktadır. Bunun yanında dernekler ve organizasyonlarda aktif olmak, sosyal sorumluk projelerinde görev almak adına çalışmalar yapmaktadır. Güncel olarak Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD) üyesidir.