Page contents

İmplant

DİKİŞSİZ İMPLANT UYGULAMASI NEDİR?

İmplant uygulamalarında implantın yerleştirilmesi için bölge cerrahi olarak açılıp, implant yerleştirilmesi sonrası dikişlerle kapatılarak iyileşme süreci beklenir. Gelişen görüntüleme yöntemleri ve hassas üretim teknikleri sayesinde uygun vakalarda bölge cerrahi olarak açılmadan da implant uygulamaları gerçekleştirdiğimiz tedavilerdir.

DİKİŞSİZ İMPLANT TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Bu tedavi protokolünde hastalarımızın ağız içi taramaları ve kemiğin üç boyutlu görüntülenme yöntemiyle bir modellemesi gerçekleştirilir. Daha sonra bu veriler dijital ortamda çakıştırılarak hastalarımıza kişiye özel bir cerrahi plak hazırlıyoruz. İmplant operasyonları sırasında bize rehberlik eden bu plak sayesinde, bölgenin cerrahi olarak açılmasına gerek kalmadan implant yuvasının açılması ve implantın yerleştirilmesi ile işlem sonlanıyor.

DİKİŞSİZ İMPLANT UYGULAMASININ GELENEKSEL YÖNTEME GÖRE AVANTAJI NEDİR?

Bölgenin dijital olarak açılmaması sayesinde iyileşme süreci çok daha kolay gerçekleşiyor. Operasyon sonrası gözlenebilecek ağrı şişlik gibi durumlar neredeyse hiç gözlenmiyor.

Ayrıca kemiğin 3 boyutlu haline göre yapılan planlama sayesinde implantlar tamamen ideal konuma yerleştirilmiş oluyor.

DİKİŞSİZ İMPLANT UYGULAMASI KİMLERE UYGULANABİLİR?

Kemik dokusunda düzenleme yapmamız gerekmeyen, genel sağlık durumunda implant yapmamıza bir engel bulunmayan tüm hastalarımıza uygulayabiliyoruz.

DİKİŞSİZ İMPLANT UYGULAMASI SONRASI NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Operasyon sonrası o bölgede kanama kontrolü sağlamak için bölgeye tampon olarak steril bir spanç yerleştiriyoruz. Yerleştirdiğimiz spancı 30 dk. boyunca ısırmalısınız. Tampon yerine başka herhangi bir ürün kullanmamalısınız. Özellikle pamuk, peçete gibi malzemeler kullanmak kanama ve enfeksiyon oluşmasına sebep olabilir.

İmplant uygulaması sonrası kanama olmaması için gün boyunca tükürme ve ağız çalkalaması yapmamalısınız. İşlem günü sıcak ve asitli içecekler tüketmemeye özen göstermelisiniz. Sigara kullanıyorsanız özellikle ilk üç gün içmemeniz bölgenin sağlıklı bir şekilde iyileşmesi için oldukça önemlidir.

Operasyondan sonra en az 2 saat bir şeyler yiyip içmeyin. Yiyecekleri çiğnerken implant uygulanan tarafı kullanmayın. İmplant operasyonu sonrası alkolden 48 saat boyunca uzak durmalısınız.

Yazdığımız reçetedeki ilaçları tüm önerilere uyarak kullanmalısınız. Operasyon yapıldığı gün sıcak duş almaktan ve spor yapmaktan kaçınmalısınız.

İmplant yapılan yeri parmağınızla veya kürdan vs. ürünler ile kurcalamayın.

Bölgenin temiz tutulması iyileşmenin problemsiz gerçekleşmesi için çok önemlidir. İlk günden sonra bölge yumuşak şekilde fırçalanmalı ve önerilen gargaralar kullanılmalıdır.

RANDEVU TALEP FORMU