Page contents

Estetik Diş Hekimliği

FULL PORSELEN KAPLAMALAR (E-MAX/EMPRESS)

Estetik diş hekimliği uygulamalarında metal desteksiz materyaller; doğal ve estetik bir görünümün istendiği durumlarda kullanılan materyallerdir.

Güçlendirilmiş seramiklerden hazırlanan full porselen restorasyonların en üstün özelliği ışık geçirgenliğinin yüksek olmasıdır. Transparan etkisi dolayısıyla doğal dişe en yakın materyaldir. Özellikle ön dişlerin restorasyonunda derin ve canlı görünür. Bu sebeple yüksek estetik sonuç alınır. Son derece biyouyumludur ve dayanıklıdır. Arka dişlerde de kullanılabilir. Ancak eksik diş varlığındaki köprü protezlerinde zirkonyum daha uygun bir seçenek olabilir.

E-MAX KAPLAMALAR DAYANIKLI MIDIR?

E-max kaplamalar doğal dişe benzer özellikler göstermektedirler. Aşınmalara karşı oldukça dirençlidirler. Kolay kolay kırılmazlar. Renkleri bozulmayan ve dayanıklı malzemelerdir. Kahve çay sigara gibi dış etmenlerle renk değiştirmezler. Genellikle ön bölgede estetik çözümlerde tercih edilirler. Prova yapılması mümkündür. Prova esnasında üzerine ekleme veya çıkartma yapılabilmektedir.

E-MAX KAPLAMALAR UZUN ÖMÜRLÜ MÜDÜR?

İyi bir adaptasyonu olan kaplama; düzenli fırçalama ve ağız bakımı ile uzun yıllar kullanımı mümkündür. Burada esas düzenli bir ağız bakımıdır.

Şöyle ki ideal bir ağız bakımı ve düzenli diş hekimi kontrolü yapılan restorasyonun uzun ömürlü olması için ön koşuldur. Diş eti ile uyumunu yitirmiş bir kaplama sızıntı yapacaktır. Bakteri birikimi açısından risk faktörüdür ve yenilenmesi gerekir.

E-MAX KAPLAMA FİYATI NEDİR?

Metal desteksiz kaplamaların üretimi esnasında teknisyen işçiliği oldukça önemlidir. E-max kaplama fiyatı belirlenirken teknisyen işçiliği ve malzeme kalitesi göz önünde bulundurularak fiyat değişkenliği söz konusu olabilir. Çok doğal ve şeffaf yapılan E-max kaplamalar yüksek teknoloji ile ve el işçiliği ile üretilmektedir.

E-MAX KAPLAMA AVANTAJLARI:

 1. Doğal diş görünümüne sahiptir.
 2. Işık geçirgenliği ve diş etlerinizle ve kendi dişlerinizle uyumlu yapısı sayesinde güzel gülüşler sağlar.
 3. Pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu pürüzsüz yapısıyla rengini ve parlaklığını uzun yıllar korur.
 4. Uzun yıllar kullanım amaçlı estetiğin temini için ön bölgede dayanıklı ve estetiktir. Diş etinde renk olarak metal destekli porselenler gibi mor bir yansımaları yoktur.
 5. Metal alerjisi nedeniyle kaplama yaptıramayan hastalarda rahatlıkla kullanılabilirler.
 6. Dijital teknolojilerle uyumludur. 1 günde diş konseptinde de kullanılabilir.
 7. Sıvı emme özelliği oldukça düşüktür. Bu nedenle ağız kokusu yapmaz.
 8. Ağızda çözünmeyen özel yapıştırıcılarla yapıştırıldığında renk ve şekil değiştirmediği için estetik özelliğini korur.

E MAX KAPLAMA KİMLERE YAPILMAZ?

 1. Ağız bakımı ve genel vücut sağlığı yetersiz olan bireylerde (diş fırçalaması yapılamayanlarda) zamanla diş etinde problem oluşturup altında çürük olacağından kaplamalar yapılmaz.
 2. Aşırı kola tüketimi olan kişilerde kaplamaların altında yapıştırıcının eriyerek diş çürümesi ortaya çıkacağından böyle estetik ve emek isteyen uygulama başarısız olacaktır.
 3. Aşırı diş gıcırdatan sara epilepsi gibi aniden bayılmayla dişlerini kenetleyen dişlerde uygun değildir.

RANDEVU TALEP FORMU